AKTUALITY

  Co se u nás děje...

Do série našich materiálů pro práci s dětmi přibyl zbrusu nový pracovní list Netopýři ve městě.

Česká společnost ornitologická (ČSO) organizuje 5.–7. ledna 2024 již šestý ročník Ptačí hodinky – zimního sčítání ptáků pro širokou veřejnost.

Přidejte se k nám a staňte se členem ČSO. Je to ten nejjednodušší způsob, jak podpořit ochranu ptáků a jejich prostředí.

Zubří je významné bohatým výskytem šafránu karpatského (Crocus heuffelianus), koncem března až začátkem dubna tady vykvétá až několik stovek rostlin.

V současné době provádíme managamentové práce na PP Poskla. Pomáhají nám členové ZO ČSOP RADHOŠŤ i děti z oddílu MOP Ledňáčci.

V pátek 8. září v 18:30 na Vás čeká pozoruhodná akce - NETOPÝŘÍ NOC. Pojďme společně prozkoumat život těchto jedinečných a pozoruhodných tvorů naší přírody.

Pomalu končí léto a při procházkách přírodou je to znát. Čápi v Rožnově a okolí opustili svá hnízda a míří do teplých oblastí na jih. Vlaštovky také brzy odletí a během září se shlukují do hejn a dají nám sbohem, než se zase na jaře vrátí do našich domovů. Dny se krátí a chladnější počasí je čím dál více znát....

Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) patří mezi nejrychleji ubývající ptačí druhy naší krajiny. Mezi lety 1973-77 a 1985-89 došlo ke snížení početnosti celé populace čejek v ČR v rozsahu 20-50 %. V roce 1989 se u nás odhadovalo 20 000-40 000 párů, ale do příštího mapování v letech 2001-2003 došlo k dalšímu výraznému poklesu zhruba o 70 %...

PTAČÍ KVÍZY

23.12.2022

Milí přátelé přírody, i v těchto svátečních dnech si můžete zahrát s rodinou kvízy, které Vám přiblíží život našich ptáků...