AKTUALITY
Co se u nás děje...

Ve sváteční den 8. května 2019 proběhla na NS Hradisko po delší době tradiční a obnovená akce Vítání ptačího zpěvu.

V Beskydech začalo pravé jaro. Lesy se duhově zbarvily prvosenkami, sasankami, křivatci, dymnivkami, rozrazily a devětsily.

Od pátku 26.4. do pondělí 29.4.2019 totiž probíhá soutěž mezi 162 městy celého světa o co největší počet pozorovaných druhů.

Vycházka do jarní přírody spojená s poznáváním ptáků podle jejich hlasu i vzhledu, odchytem i kroužkováním, ukázkou hlasových nahrávek ptáků a povídáním o jejich životě.

Jdu si jen tak po živé zahradě, sednu si na starý pařez lísky, kterou jsem loni pořezal. Nadechnu se do plných plic a užívám prvních jarních doteků přírody. Při chladném vánku se zdá, že se ještě vše probouzí, ale opak je pravdou.

Po prvních poslech jara se z mokrého listí vyklubaly bělavé květy sasanek hajních, které během několika týdnů vytvoří v lesích celé koberce.

Posel jara

21.03.2019

Bledule jarní ( Leucojum vernum) patří mezi chráněné rostliny naší přírody. Má bílý zvonkovitý květ. Je složený z několika lístků na jejíž koncích jsou výrazné žluté skvrny.

Děti z přírodovědného kroužku "Ledňáčci" při naší ZO vyráběli budky. Budky vyráběli s vedoucím skupiny Františkem Šulganem.

Bagry a ryby

04.03.2019

Unikátní výzkum doložil, co se děje s rybami při zásazích do vodních toků.