AKTUALITY

Co se u nás děje...

Ledňáčka říčního máme už 25 let ve znaku našeho oddílu a proto vyhlašuji soutěž na výrobu (z papíru, z textilu,ze dřeva..) nebo nakreslení, namalování ledňáčka říčního. Děti mohou zpracovat i celý list o něm, včetně fotografií.

Film Slyšet sýčka z roku 2020 v režii Jana Hoška, kamerou Jiřího Petra a Mariána Poláka líčí drastický osud sýčka, naší nejohroženější sovy, skrze pohledy do jeho života, snahy o jeho záchranu ze strany ochranářů z řad ČSO a příběhy lidí, kteří žijí se sýčky v těsném sepětí.

Milí příznivci krmítek,máme pro vás skvělou zprávu! Sezóna přikrmování právě začíná. Možná už víte, kde sehnat krmítko, jak by mělo vypadat a čím ho nejlépe zásobit. Určitě nám všem ale neuškodí malé opakování.
Jaké krmítko vybrat a kde jej pořídit, co do krmítka nasypat a jak si zábavně vypilovat znalosti ptáků, abychom je během prvního lednového...

Kniha Dravci - určování v letu přináší aktuální vhled do problematiky určování dravců v Evropě a v přilehlých oblastech.

První říjnový víkend již tradičně probíhá podzimní Festival ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.

Každý z nás tráví svůj volný čas nějakým způsobem. Senioři si pod ním představí svůj šálek kávy, dospělí jdou na divadelní představení, mladiství si zase užijí tyto chvíle na diskotéce nebo při hře na počítači.