AKTUALITY

  Co se u nás děje...

Zubří je významné bohatým výskytem šafránu karpatského (Crocus heuffelianus), koncem března až začátkem dubna tady vykvétá až několik stovek rostlin.

V současné době provádíme managamentové práce na PP Poskla. Pomáhají nám členové ZO ČSOP RADHOŠŤ i děti z oddílu MOP Ledňáčci.

V pátek 8. září v 18:30 na Vás čeká pozoruhodná akce - NETOPÝŘÍ NOC. Pojďme společně prozkoumat život těchto jedinečných a pozoruhodných tvorů naší přírody.

Pomalu končí léto a při procházkách přírodou je to znát. Čápi v Rožnově a okolí opustili svá hnízda a míří do teplých oblastí na jih. Vlaštovky také brzy odletí a během září se shlukují do hejn a dají nám sbohem, než se zase na jaře vrátí do našich domovů. Dny se krátí a chladnější počasí je čím dál více znát....

Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) patří mezi nejrychleji ubývající ptačí druhy naší krajiny. Mezi lety 1973-77 a 1985-89 došlo ke snížení početnosti celé populace čejek v ČR v rozsahu 20-50 %. V roce 1989 se u nás odhadovalo 20 000-40 000 párů, ale do příštího mapování v letech 2001-2003 došlo k dalšímu výraznému poklesu zhruba o 70 %...

PTAČÍ KVÍZY

23.12.2022

Milí přátelé přírody, i v těchto svátečních dnech si můžete zahrát s rodinou kvízy, které Vám přiblíží život našich ptáků...

Milí příznivci Ptačí hodinky, milí členové, Štědrý den je takřka za dveřmi a my vám přejeme, abyste ho prožili v klidu s rodinou a hlavně ve zdraví. Nezapomeňte nasypat ptákům do krmítka něco moc dobrého.

" Gdo sa býl jednúc na Valachoch podívať, nemože nigdá zapomenut na túto krajinu, kerú matička příroda dovédla tak šikovno vyokrášliť a vracá sa tam velice rád znova. Šak je aj na co sa podívať..."

Milí příznivci krmítek,sezóna plných krmítek se pomalu blíží a spolu s ptáky na vás máme velkou prosbu. Přikrmujte zodpovědně! Z hlediska člověka je plné krmítko úžasná věc - ptáky nám přiláká na dosah, můžeme je krásně pozorovat, máme skvělý pocit, že ptákům pomáháme. Je to ale tak? Mají z přikrmování užitek všechny druhy?

Podzimní rána jsou v Rožnově pod Radhoštěm kouzelná. Jdu jen tak na procházku pro snídani a čerstvý tisk. Cestou mě už v ulici doprovází skorec vodní, předvádí své rychlé letecké umění a neváhá se ponořit do ledové vody, aby měl po ránu taky něco k snědku.