AKTUALITY

Co se u nás děje...

Žijeme ve světě neustálých a čím dál výraznějších změn. Jak se s těmito změnami vyrovnávají ptáci? Právě na to se pokusíme najít odpověď během Ornitologické konference ČSO Ptáci a svět v pohybu. Srdečně zveme všechny zájemce o ptáky do Mikulova!

V podvečer na prvního máje v mé sluncem zalité zahradě vykvetla trnka obecná (Prunus spinosa L.). Na první pohled tento trnitý, velmi nenáročný i odolný keř poznáme podle nepravidelného větvení výhonů a také jistého "obrazu" divokosti. Patří totiž mezi náš původní druh, který se často vysazoval v remízkách mezi poli a také i jako větrolamy. Jelikož...

Ledňáčka říčního máme už 25 let ve znaku našeho oddílu a proto vyhlašuji soutěž na výrobu (z papíru, z textilu,ze dřeva..) nebo nakreslení, namalování ledňáčka říčního. Děti mohou zpracovat i celý list o něm, včetně fotografií.

Film Slyšet sýčka z roku 2020 v režii Jana Hoška, kamerou Jiřího Petra a Mariána Poláka líčí drastický osud sýčka, naší nejohroženější sovy, skrze pohledy do jeho života, snahy o jeho záchranu ze strany ochranářů z řad ČSO a příběhy lidí, kteří žijí se sýčky v těsném sepětí.

Milí příznivci krmítek,máme pro vás skvělou zprávu! Sezóna přikrmování právě začíná. Možná už víte, kde sehnat krmítko, jak by mělo vypadat a čím ho nejlépe zásobit. Určitě nám všem ale neuškodí malé opakování.
Jaké krmítko vybrat a kde jej pořídit, co do krmítka nasypat a jak si zábavně vypilovat znalosti ptáků, abychom je během prvního lednového...