AKTUALITY

Co se u nás děje...

V našem městě Rožnově pod Radhoštěm mezi panelovými domy můžete zažít nečekaná setkání a dobrodružství! Jaká?...to Vám poví malý kluk Štěpánek...

Při cestě jarní živou zahradou jsme se s dětmi zastavili u hmyzího domečku a pozorovali, jak včelky samotářky - zednice - vylézají z otvorů vyvrtaných do dřeva. Poletovaly kolem a z bláta i písku si za pomocí pylu a slin tvořily přepážky. Zednice dostaly svůj název podle toho, že svou pilnou prací "zdí" dutinky dřeva. Zajímavostí také je, že oproti...

Nedávno jsem psal článek o tom, jak vyrobit správně hmyzí domeček. Je skoro léto a včelky samotářky i jiný hmyz jsou "v akci". Jako Zlatěnka ohnivá (Chrysis ignita) na fotografii. Více o tomto druhu Vám přiblížíme v dalším článku.


Milí přátelé ptáků, nad hlavou nám létají vlaštovky i rorýsi, nebe je plné ptačího zpěvu. Je to opravdová krása a určitě neváhejte a vyrazte do přírody si to užít plnými doušky.

V podvečer na prvního máje v mé sluncem zalité zahradě vykvetla trnka obecná (Prunus spinosa L.).

Dohoda o ochraně populací evropských netopýrů (EUROBATS) je významnou mezinárodní úmluvou, jejímž cílem je koordinace legislativní i praktické ochrany letounů žijících na území Evropy.