AKTUALITY
Co se u nás děje...

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) vyhlašuje rok 2020 rokem orchidejí. Od jara do podzimu budou po celé České republice probíhat zajímavé aktivity, díky kterým se veřejnost dozví o těchto jedinečných rostlinách více.

Ahoj kluci a holky z oddílu Mladých ochránců přírody Ledňáčci. Zaženeme na chvíli občasnou nudu v této době :-) Kdo uhádne brouka, který se dnes objevil na mé živé zahradě, obdrží poutavou knížku o přírodě a další sladkou radost !

Květen v květu, červen pro motýly ještě lepší. Je čas na další jarní soutěžní výzvu Českého svazu ochránců přírody - lov beze zbraní.

Zraněný a vyhublý rys, který byl včera odchycen poblíž obce Huslenky v chráněné krajinné oblasti Beskydy a následně převezen k veterinárnímu ošetření, v noci uhynul.

V posledních týdnech média opakovaně varují veřejnost před netopýry jakožto potenciálními zdroji koronaviru.

DEN ZEMĚ 2020

22.04.2020

Den Země je celosvětový svátek, který se každoročně slaví 22. dubna. Více než miliarda lidí ze 193 států světa si v tento den připomíná ekologické otázky a dopady chování člověka na životní prostředí.

Český svaz ochránců přírody přichází s nabídkou aktivity pro všechny, kteří mají k dispozici zahradu. Pozorujte po dobu státem vyhlášeného stavu nouze na zahradě ptáky!

Členové ČSOP RADHOŠŤ v této době šijí roušky s motivy z přírody pro vážně nemocné děti v rámci projektu "ŽIVOT DĚTEM".

Do soutěže ať mi děti zasílají fotografie rostlin, zvířat, ale i krajiny nebo neživé přírody. Soutěž potrvá do Velikonoc t.j. do 10. dubna 2020. Fotografie zasílejte na mou e-mailovou adresu. Budu je průběžně uveřejňovat na našem webu www.csopradhost.cz a po ukončení soutěže i odměňovat. Fotografie, které jsou již poslány do soutěže, najdete pod...