AKTUALITY

Co se u nás děje...

Milujete divokou přírodu a rádi natáčíte krátká videa nebo to už dlouho chcete zkusit? Tak neváhejte a točte!

V rámci projektu na ochranu netopýrů - silně a kriticky ohrožených druhů naší přírody - byla vyhlášena výtvarná soutěž "Můj soused netopýr" pro děti z mateřských a základních škol v Rožnově pod Radhoštěm.

Vítáme začátek jara a s tím také vyhlašujeme výsledky výtvarné soutěže - MŮJ SOUSED NETOPÝR. Děkujeme všem zúčastněným školám a školkám za nádherné kresby a malby z netopýřího života.

Káně je naším nejhojnějším dravcem. Snad i kvůli tomu je veřejností přehlížená. Přitom jde o dokonale přizpůsobivý druh, který vyvinul skvělé strategie, jak přežívat a prosperovat v krajině pozměněné člověkem.

Přemýšlel jsem, co v této těžké době a dlouhých zimních večerech dělat, když příroda odpočívá a usnuly často i naše životní plány. Před očima se mi promítly vzpomínky z teplých letních dní plných létajícího hmyzu na naší louce a přišel nápad - vyrobím si nový hmyzí domeček.

Přátelé a milovníci přírody. Mrkněte, jak to vypadá v zimě u našich kamarádů v záchranné stanici pro živočichy v Zázrivé. Je to nejkrásnější záchranná stanice na Slovensku a jsme rádi, že se díky Metodu Mackovi a jeho rodině tady cítíme jako doma, a čerpáme sílu v tom, jak srdcem chránit přírodu.

Úžasný a jedinečný svět zvířat můžete denně sledovat na TV kanálu LOVE NATURE. Toto televizní vysílání také čím dál častěji upozorňuje na problém tzv. uhlíkové stopy. Co je to ? Víte to ?