AKTUALITY
Co se u nás děje...

V současné době na naši adresu přibývá dotazů - telefonních hovorů - jak zachránit nalezeného zraněného či jinak handicapovaného živočicha.

Při pohledu na sněhovou nadílku na naší přírodní zahradě a teplotu pod -7 °C se zdá, jako by všichni tvorové spali nebo ze zahrady zmizeli. Každý, kdo se ale teple obleče a zkusí prozkoumat venkovní zákoutí svého domova, zjistí, kolik života se na ní skrývá.

Český svaz ochránců přírody Radhošť získal za dlouhodobou ochranu netopýrů a vytváření nových podmínek k jejich životu plaketu "NÁŠ SOUSED JE NETOPÝR".

PF 2020

28.12.2019

ZO ČSOP RADHOŠŤ velice děkuje za spolupráci i podporu naší činnosti v uplynulém roce. Všem přejeme do nového roku 2020 hodně zdraví, pohody, pracovních úspěchů a také zážitků v naší jedinečné přírodě.

"Zábavní" pyrotechnika působí zranění, trauma, šok a smrt zvířatům. Poškozuje zdraví (tělesné i duševní) lidí, kontaminuje silně toxickými chemickými látkami životní prostředí (vzduch, vodu, půdu, zeleň), jejím použitím se porušuje mnoho zákonů.

Od ledna 2019 probíhá pod hlavičkou České společnosti ornitologické (ČSO) každoroční sčítání ptáků (nejen) na krmítkách.

V těchto dnech hledá mnoho zvířat potravu, aby zimu přežili. Patří mezi ně i různé ptačí druhy okolo lidských obydlí a v zahradách. Pomůžeme jim ?

S příchodem zimy nastávají těžké dny pro různé druhy živočichů, kteří v tomto období nenajdou potravu a mají potřebu "hibernovat", tzn. upadat do zimního spánku.

Veliký úspěch opět zaznamenaly naše fotopasti na sledování přítomnosti velkých šelem a jejich monitoring na území Beskyd.

Dne 24.11.2019 proběhla v muzeu ve Velkých Karlovicích na Kateřinský jarmark vernisáž výstavy VALAŠSKÁ KRAJINA s fotografiemi z výběru minulých ročníků a také nově s fotografiemi velkých šelem z divoké přírody Karpat s názvem - SKRYTÝ ŽIVOT VELKÝCH ŠELEM.