AKTUALITY
Co se u nás děje...

Již za dva dny 17.9.2020 se uskuteční v 19:30 v městském parku jedinečná akce podpořená z grantu Města Rožnova pod Radhoštěm - Mezinárodní noc pro netopýry.

V přírodě můžete najít spoustu stop, které si můžete odlít ze sádry a odnést si originální odlitek domů. Protože se odléváním stop zabýváme již 20 let, mají různé organizace o naše odlitky zájem.

Poslední dny prázdnin trávily děti z kroužku Ledňáčci na terénní stanici NP Malá Fatra v tichu a srdci divočiny.

Ahoj kluci a holky z oddílu Mladých ochránců přírody Ledňáčci. Poslední dny prázdnin jsme trávili v přírodě Malé Fatry.

Zastavme traviče! Otrávená návnada s jedem karbofuranem - zakázaná, velmi krutá, ale bohužel stále rozšířená.

Kriticky ohroženým sýčkům obecným se letos dařilo. Odborníci z České společnosti ornitologické a Ústavu biologie obratlovců AV ČR letos napočítali v jádrové oblasti výskytu sýčků v severních Čechách 95 mláďat této malé sovy.

V těchto dnech provádíme v rámci projektu "Netopýři Rožnova" lokalizaci a identifikaci různých druhů netopýrů za pomocí detektoru v ulicích Rožnova.

Ahoj kamarádi z Mopíků Ledňáčci. Posílejte nám co nejvíce fotografických úlovků z letošního léta. Na úspěšné lovce přírodních krás čeká spousta krásných cen.

Ve středu 8.7. 2020 jsme do své péče o handicapované živočichy převzali mládě jiřičky obecné - ptáka roku 2020, která byla nalezena v Rožnově pod Radhoštěm.