AKTUALITY

Co se u nás děje...

Každý z nás tráví svůj volný čas nějakým způsobem. Senioři si pod ním představí svůj šálek kávy, dospělí jdou na divadelní představení, mladiství si zase užijí tyto chvíle na diskotéce nebo při hře na počítači.

V našem městě Rožnově pod Radhoštěm mezi panelovými domy můžete zažít nečekaná setkání a dobrodružství! Jaká?...to Vám poví malý kluk Štěpánek...

Při cestě jarní živou zahradou jsme se s dětmi zastavili u hmyzího domečku a pozorovali, jak včelky samotářky - zednice - vylézají z otvorů vyvrtaných do dřeva. Poletovaly kolem a z bláta i písku si za pomocí pylu a slin tvořily přepážky. Zednice dostaly svůj název podle toho, že svou pilnou prací "zdí" dutinky dřeva. Zajímavostí také je, že oproti...

Nedávno jsem psal článek o tom, jak vyrobit správně hmyzí domeček. Je skoro léto a včelky samotářky i jiný hmyz jsou "v akci". Jako Zlatěnka ohnivá (Chrysis ignita) na fotografii. Více o tomto druhu Vám přiblížíme v dalším článku.


Milí přátelé ptáků, nad hlavou nám létají vlaštovky i rorýsi, nebe je plné ptačího zpěvu. Je to opravdová krása a určitě neváhejte a vyrazte do přírody si to užít plnými doušky.

V podvečer na prvního máje v mé sluncem zalité zahradě vykvetla trnka obecná (Prunus spinosa L.).