Festival ptactva 2021

29.09.2021

První říjnový víkend již tradičně probíhá podzimní Festival ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.

      Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody!

Za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Festival ptactva je totiž součástí úspěšné mezinárodní kampaně EuroBirdwatch.

Během vycházek zaznamenávají ornitologové u nás i v ostatních zemích data o celkovém počtu pozorovaných druhů a jedinců ptáků, nejčastěji pozorovaných druzích, vzácných druzích apod. Data ještě na konci víkendu jednotlivé země zpracují, vyhodnotí a pošlou evropskému koordinátorovi, kterým je slovenský partner BirdLife International SOS/BirdLife Slovakia. Výsledky letošního Festivalu budou opět k dispozici na našem webu.

V letošním ročníku je nahlášeno 47 vycházek. Většina z nich se uskuteční přímo o výše zmíněném víkendu.

Pevně věříme, že letošní Festival proběhne bez problémů, byť bude doprovázen nezbytnými hygienickými opatřeními. Prosíme účastníky, aby dodržovali aktuální omezení konání hromadných akcí.