Netopýři na ZŠ Videčská

07.02.2020

V pátek 7.2.2020 uspořádal Český svaz ochránců přírody Radhošť ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů - ČESON - poutavou besedu o netopýrech, jejich životě a ochraně.

Do třídy 3.B. na ZŠ Videčská v Rožnově pod Radhoštěm k nám zavítal pan Tošenovský, odborník na ochranu netopýrů. V první části přednášky dětem povídal o jejich životě během ročních období, kde netopýři hledají úkryty a jak jim pomoci. Dětem tak přiblížil tajemný život těchto létajících savců naší přírody. Nejenom, že svým projevem malé školáky zaujal, ale s sebou také donesl překvapení v podobě živého jedince - netopýra rezavého, který se se svým handicapem již do divoké přírody nevrátí a umožnil tak dětem přímý dotek s tímto tvorem noční oblohy. Tuto akci na svůj fotoaparát nafotila má dcerka - Terezka - členka ČESONU a Mladých ochránců přírody Ledňáčci v Rožnově pod Radhoštěm. To právě v její hlavě se zrodil nápad, jak nechat svým spolužákům nahlédnout do tajů naší divoké přírody.

Srdečně děkujeme panu Tošenovskému za tuto krásnou akci a těšíme se, až k nám zase zavítá se svými nevšedními poznatky o tvorech, kteří jsou nejenom ohrožení, ale svým způsobem života ohromují celý svět.

Michal Šulgan + Terezka Šulganová, členové ČSOP RADHOŠŤ

FOTO: www.ceson.org