Ocenění "PŘÍRODNÍ ZAHRADA 2019"

16.10.2019

V letošním roce jsme od ZO ČSOP Veronika Hostětín získali pro naši zahradu, kde se snažíme o šetrné hospodaření v souladu s přírodou, ocenění "Přírodní zahrada". 

Po celý rok necháváme zahradu především na přírodě. A co to znamená ? Na naší zahradě najdete květnatou louku plnou kopretin, zvonků a dalších lučních květin, staré jabloně s hnízdními dutinami pro ptáky, několik kompostů, bohaté bobulové keře, divoká přírodní zákoutí, čmelín, pítko pro včely i motýly, ježčí domeček a mnoho dalších prvků, které dodávají naší zahradě "divokost". Také pěstujeme spoustu druhů zeleniny  a jejich kvalita spočívá v používání pouze čistého hnojení kompostem či mulčováním. 

Díky programu ČSOP v Praze jsme celých 5 let pozorovali druhy ptáků a dalších živočichů, které se na zahradě objevují. Všechny druhy jsme pravidelně odesílali do mapování a tak jsme před 4 lety získali také ocenění "Živá zahrada". 

Děkujeme našim prarodičům za to, že zde často před námi nejen šetrně přistupovali k péči o zahradu, ale také zde dědeček choval včely v čistém prostředí a celá zahrada se tak proměňovala v takovou zahradu, na kterou jsme dnes pyšní.

Míša a Vlaďka ŠULGANOVI