Připravte se přes svátky na Ptačí hodinku

19.12.2022

Milí příznivci Ptačí hodinky, milí členové,  Štědrý den je takřka za dveřmi a my vám přejeme, abyste ho prožili v klidu s rodinou a hlavně ve zdraví. Nezapomeňte nasypat ptákům do krmítka něco moc dobrého. 

A nebo jim venku ozdobte stromeček! Obalené šišky nebo plněná jablíčka mohou skvěle fungovat jako ozdoby na venkovní stromeček, který můžete pro ptáky a jiná zvířata ozdobit. Možná se vám potom povedou nafotit skvělé fotky.

Ptačí hodinka se nezadržitelně blíží a je tedy ten pravý čas si zopakovat, jak sčítat a procvičit se v poznávání jednotlivých druhů. Ptačí hodinka je otevřena všem bez jakýchkoli předchozích zkušeností se sčítáním ptáků, doporučujeme si ale pročíst následující návody a tipy. Při samotném sčítání vás pak již nic nepřekvapí.

Ptačí hodinka je program občanské vědy a má za cíl zjistit více informací o chování našich přezimujících ptáků. Dodržení stejné metodiky sčítání je tedy klíčové, aby byla data porovnatelná a měla vypovídající hodnotu. Jen díky vám můžeme získat opravdu velké množství dat. 

Děkujeme!

Za celý tým Ptačí hodinky přeji krásné Vánoce,
Dita Hořáková