Soutěž ConnectGREEN

18.03.2021

Milujete divokou přírodu a rádi natáčíte krátká videa nebo to už dlouho chcete zkusit? Tak neváhejte a točte!

Dunajsko-karpatský region je jedním z posledních útočišť velkých šelem v Evropě: společně zde žijí vlk obecný, rys ostrovid i medvěd hnědý. Tyto šelmy jsou chráněné evropskými zákony a chráněno je i území, na kterém žijí. V současné době se ale plánuje velký rozvoj výstavby - domů i silnic. Šelmám (a nejen jim) tak hrozí, že nebudou mít kde žít. Krajina se pro ně stane neprůchodná, liniové stavby (silnice) ji totiž rozdělí na malá území, která nelze projít. Protože velké šelmy při hledání potravy či partnera často přecházejí hranice mnoha zemí, je řešení problému migračních koridorů velkých šelem otázkou spolupráce více států. Na projektu ConnectGREEN proto spojili své síly partneři z různých zemí - České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Rumunska a Srbska.

Jak se do soutěže přihlásit

Abyste se mohli soutěže zúčastnit, je potřeba nejdříve poskytnout souhlas se zpracováním osobních údajů na následujícím odkazu. V případě soutěžících mladších 18 let vyplní osobní údaje jejich zákonný zástupce. 

Až na této stránce vyplníte své osobní údaje a odešlete je, přijde vám na vámi uvedenou e-mailovou adresu zpráva, která vás bude žádat o ověření přihlášení. Tuto zprávu musíte rovněž potvrdit.

Vaše přihlášení do soutěže tak bude úplné - na váš e-mail dorazí uvítací zpráva, ve které se dozvíte, kam nahrát své video.

Videa můžete natáčet telefonem, fotoaparátem nebo kamerou, volba je přístroje je na vás. Na následujících odkazech pro vás máme zajímavé tipy. Snad vám pomohou v inspiraci. Přečíst si zde můžete také více o tématu ekologické konektivity.

Svá videa můžete posílat do 28. 4. 2021.

Těšíme se na Vaši účast!

Více informací na www.nature.cz