AKTUALITY

Co se u nás děje...

Kniha Dravci - určování v letu přináší aktuální vhled do problematiky určování dravců v Evropě a v přilehlých oblastech.

První říjnový víkend již tradičně probíhá podzimní Festival ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.

Každý z nás tráví svůj volný čas nějakým způsobem. Senioři si pod ním představí svůj šálek kávy, dospělí jdou na divadelní představení, mladiství si zase užijí tyto chvíle na diskotéce nebo při hře na počítači.

V našem městě Rožnově pod Radhoštěm mezi panelovými domy můžete zažít nečekaná setkání a dobrodružství! Jaká?...to Vám poví malý kluk Štěpánek...

Při cestě jarní živou zahradou jsme se s dětmi zastavili u hmyzího domečku a pozorovali, jak včelky samotářky - zednice - vylézají z otvorů vyvrtaných do dřeva. Poletovaly kolem a z bláta i písku si za pomocí pylu a slin tvořily přepážky. Zednice dostaly svůj název podle toho, že svou pilnou prací "zdí" dutinky dřeva. Zajímavostí také je, že oproti...

Nedávno jsem psal článek o tom, jak vyrobit správně hmyzí domeček. Je skoro léto a včelky samotářky i jiný hmyz jsou "v akci". Jako Zlatěnka ohnivá (Chrysis ignita) na fotografii. Více o tomto druhu Vám přiblížíme v dalším článku.