AKTUALITY

Co se u nás děje...

Přemýšlel jsem, co v této těžké době a dlouhých zimních večerech dělat, když příroda odpočívá a usnuly často i naše životní plány. Před očima se mi promítly vzpomínky z teplých letních dní plných létajícího hmyzu na naší louce a přišel nápad - vyrobím si nový hmyzí domeček.

Přátelé a milovníci přírody. Mrkněte, jak to vypadá v zimě u našich kamarádů v záchranné stanici pro živočichy v Zázrivé. Je to nejkrásnější záchranná stanice na Slovensku a jsme rádi, že se díky Metodu Mackovi a jeho rodině tady cítíme jako doma, a čerpáme sílu v tom, jak srdcem chránit přírodu.

Úžasný a jedinečný svět zvířat můžete denně sledovat na TV kanálu LOVE NATURE. Toto televizní vysílání také čím dál častěji upozorňuje na problém tzv. uhlíkové stopy. Co je to ? Víte to ?

Ďakujeme vám za všetku doterajšiu pomoc, ktorú ste v minulosti poskytli podporou legislatívnych zmien v prospech našej prírody.Každý jeden váš podpis pomohol zachrániť kúsok slovenských lesov, či sa týkal pripomienok k výrubu stromov a výstavbe chát v rezervácii Morské oko na Vihorlate, zastaveniu Biomasakru alebo zmeny zákona o ochrane prírody.

...

Před více jak 3 týdny došlo k největší ekologické havárii naší země za poslední roky. Do řeky Bečvy pod Valašským Meziříčím se dostaly kyanidy, které otrávily několik desítek kilometrů toku. Zahynulo přes 40 tun ryb a celý ekosystém se z havárie bude vzpamatovávat minimálně několik let.

Kyanidy, které 20. září 2020 z Bečvy udělaly mrtvou řeku, jsou vyvrcholením úniků toxických látek do vod, k nimž dochází v poslední době stále častěji.